Bronzer

bronzer

Bronzer to kosmetyk nadający cerze efekt delikatnej opalenizny. Można nim modelować kształt twarzy. Bronzer najczęściej jest nakładany na czoło, brodę i policzki. Może zastępować róż. Jego odcień powinien być dopasowany do karnacji. W zależności od karnacji, bronzery można podzielić na te do cery: ciepłej, chłodnej, neutralnej. Odpowiedni odcień bronzera można dobrać na podstawie analizy kolorystycznej.

Nakłada się go za pomocą dużego, ściętego pędzla o gęstym i delikatnym włosiu lub miękkiej gąbeczki. Na rynku dostępne są bronzery o różnej mocy oznaczającej intensywność efektów. Wyrażona jest ona w tzw. „krotnościach”, czyli oznaczeniu X, np. bronzer 100X, bronzer 300X. Im bronzer jest mocniejszy, tym wyższa „krotność”.

Rodzaje bronzerów:
Bronzer w pudrze
Bronzer w kremie
Bronzer w sztyfcie
Bronzer w kulkach
Bronzer w kredce
Bronzer wypiekany

Cele aplikacji bronzera:
Konturowanie na mokro
Modelowanie na sucho
Podkreślanie opalenizny

Antyperspirant

Antyperspirant to kosmetyk mający na celu zmniejszanie wydzielania potu i w ten sposób zwalczanie nieprzyjemnego zapachu ciała poprzez naniesienie go bezpośrednio na pocące się części ciała. Działanie antyperspirantów opiera się na zawartości soli glinu. Dostępne na rynku preparaty różnią się ich stężeniem i w związku z tym skutecznością i częstotliwością […]
antyperspirant