Męski ubiór na co dzień i od święta

meski ubior

Mężczyźni większości preferują styl umiarkowany, wygodny, sportowy. Jeśli obowiązki zawodowe nie wymuszają na nich eleganckiego stroju, to starają się unikać sztywnej formy.

Co jakiś czas jednak zdarza się wyjątkowa okazja i z tego powodu każdy mężczyzna powinien mieć w szafie takie ubranie. Garnitur to bezpieczna forma, do której zwykle dobiera się zwykłą koszulę i krawat. Ewentualnie w komplecie mamy czasem kamizelkę, której przód jest z tego samego materiału, co marynarka. Można zaszaleć trochę z kolorem koszuli czy krawata, ale nie ma takiej konieczności i można ograniczyć się klasyki i prostoty. Jest też kilka wariacji na ten temat. Można na przykład kupić garnitur, którego górę stanowi surdut, który wysmukla sylwetkę i dodaje szyku. Nie jest jednak zalecany dla bardzo szczupłych mężczyzn. Innym ciekawym elementem może być dobranie kamizelki w kolorze innym niż marynarka, należy jednak pamiętać, że kamizelki stosuje się wyłącznie do marynarek jednorzędowych. I oczywiście pod szyją nie musi koniecznie lądować krawat, bo można go zastąpić muszką, jeśli należy pojawić się na większej gali.

Czasem, ale bardzo rzadko zdarza się, że panowie przekonują się lub zostają namówieni, do bardziej efektownego stroju. Wtedy do akcji wkroczyć może smoking, wraz z nim koniecznie mucha lub fular a do tego atłasowy pas w tym samym kolorze.

Sklep bieliźniarski

Każda kobieta, poza sklepami z odzieżą, równie często odwiedza także sklepy z niezbędnymi dodatkami. Taki cel zakupów to często sklep bieliźniarski, ale nazwa może nieco mylić. Sklep z bielizną ma zwykle w swoim asortymencie nie tylko tradycyjne komplety bielizny. W ofercie ma zazwyczaj także bieliznę nocną, czyli różnego rodzaju piżamy, […]
sklep z bielizna