Niebawem zima

niebawem zima

Ciepłe dni pomału stają się wspomnieniem, znów zaczynamy otulać się w coraz grubsze ubrania, w miękkie swetry i kurtki. I jak co roku, teraz także projektanci zaskakują nas nowymi pomysłami na tą pozornie nieatrakcyjną odzieżowo porę. Niezwykle ważny będzie tym razem blask.

Projektanci proponują więc swoim klientom nowoczesne, zazwyczaj stebnowane połyskliwą nitką kurtki, w tym także modele lakierowane, powlekane, o fasonach podobnych do bluz lub kurtek z paskiem. Szczególnego uroku dodają kurtkom kaptury z tkanym futrem, odpinane futrzane kołnierze albo lamowania, a także ozdobne elementy metalowe oraz nity, duże guziki i suwaki.

Wśród nowych kolekcji jesiennych i zimowych, które zagościły w sklepach, znajdziemy wiele pozycji wykonanych z połyskliwych, opalizujących tkanin. Dodatkowa nowość to zaskakujące połączenia, na przykład w zestawienia barw czy tkanin. Kolory pozornie nie pasujące do siebie, a także połączenia tkanin naturalnych ze sztucznymi czy dodanie do zwykłego płaszcza zwiewnego puszku.

Ogólnie jednak mają dominować kurtki i płaszcze z miękkich tanin, naturalne ciepłe barwy, a ponadto uniwersalność. Daje nam to możliwość stosowania takich okryć zarówno do eleganckiej spódnicy jak i dżinsów, do butów na obcasach, a także nieco bardziej sportowego obuwia.

Szaleństwo i prostota

W ostatnim ciepłym sezonie moda była nieco bardziej szalona niż panujący wcześniej minimalizm. Projektanci wymieszali ze sobą francuski szyk i styl etniczny, intensywne kolory i duże dodatki. Umiejętne łączenie różnych stylów to jednak niełatwe zadanie, aby nie powstał zamiast eleganckiej kolekcji bałagan wizualny. Dodatkowo, to, co uchodzi bezkarnie dyktatorom mody, […]
szaleństwo i prostota