Odchudzanie bez chemii

odchudzanie bez chemi

Nadmierne przybieranie na wadze jest zmorą wielu kobiet, ale nie tylko. Problem dotyczy dziś niemal wszystkich, bo otyłość stała się problemem zarówno mężczyzn, kobiet jak i dzieci, ma negatywny wpływ na urodę, a w efekcie długofalowym także na zdrowie ogólne. Jest to więc już nie tylko problem natury estetycznej, ale i realne zagrożenie dla zdrowia.

Od lat stosowane diety nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Żelazna dyscyplina, stale odczuwany, męczący głód, wzmożone uprawianie sportu i na koniec i tak mamy efekt jo-jo. Nic bardziej zniechęcającego do dbania o zdrowie i urodę. Alternatywnie oferowane i promowane preparaty ziołowe czy chemiczne również przynoszą czasowy efekt, a niekiedy rujnują wątrobę, trzustkę czy układ krwionośny, więc można dyskutować czy są dobre dla zdrowia. Preparaty odchudzające odwadniają organizm oraz zagęszczają krew zmieniając jej środowisko na kwasowe, co ma wyjątkowo niekorzystne oddziaływanie na stan zdrowia.

Pamiętać przy tym należy, że odbywa się to bez udziału naszej psychiki, czyli cały proces pomija indywidualne uwarunkowania. Efekty takiego podejścia do własnego organizmu mogą być wielkim zaskoczeniem w przyszłości. Tracąc zbędne kilogramy powinniśmy zyskać zdrowie, a nie choroby, więc za podstawę odchudzania przyjmijmy jednak dużo zdrowszy sport.

Wszystkiemu winne warunki życia

Jest zmorą ludzkości, niszczy naszą urodę, ma zły wpływ na zdrowie, ale jest niestety coraz bardziej popularna. Otyłość to zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała, zwłaszcza na brzuchu, pośladkach, udach, ale nie tylko. Powoduje ją nadmierne spożycie skrobi, rafinowanego cukru, zbyt duże ilości tłuszczu, niewłaściwe łączenie produktów, […]
warunki zycia