Odpowiednie ubrania

odpowiednie ubrania

Każda z nas ma inną figurę i niestety nie zawsze jest ona idealna. Ale za to każda z nas chce wyglądać dobrze, a w zasadzie lepiej. Tak jest na co dzień, a tym bardziej na wszelkich uroczystościach, kiedy jesteśmy w samym centrum uwagi. Żadna kobieta w takich ważnych chwilach nie powinna myśleć o tym gdzie ma za dużo centymetrów, a gdzie wręcz odwrotnie-za mało.

Jest kilka zasad, które pomogą lekko skorygować optycznie figurę i zatuszować niedoskonałości dzięki dobrze dobranej kreacji. Przed wyborem kreacji powinnyśmy się zastanowić, jakiego typu jest nasza figura, bo to jest kluczową informacją. Kiedy ramiona są drobne, biust niewielki a biodra i nogi masywne, należy zamaskować potężny dół ciała długim rozszerzanym dołem, jednakże bez zbędnych marszczeń. Góra natomiast w kształcie gorsetu, ponieważ podkreślamy w ten sposób talię i uwydatniamy ramiona. Kiedy brak jest wcięcia w talii, biust jest niewielki a biodra wąskie. Tu można rozpatrywać opcję sukni typu „cygaro” jeśli nie jesteśmy wysokie. Dla wyższych pań, dobrać suto marszczony dół, który uwypukli trochę biodra i płaską pupę. A na górę gorset z odpowiednim biustonoszem. Kiedy jest duży biust, brak talii i często spory brzuszek. Omijamy suto marszczone suknie.

Ważne jest wszystko to, co optycznie wydłuża, czyli dekolt w V, pionowe cięcia oraz proste kroje z materiałów zwiewnych i lekkich, ale nie opinających. To kilka mankamentów możliwych do zatuszowania.

Męski ubiór na co dzień i od święta

Mężczyźni większości preferują styl umiarkowany, wygodny, sportowy. Jeśli obowiązki zawodowe nie wymuszają na nich eleganckiego stroju, to starają się unikać sztywnej formy. Co jakiś czas jednak zdarza się wyjątkowa okazja i z tego powodu każdy mężczyzna powinien mieć w szafie takie ubranie. Garnitur to bezpieczna forma, do której zwykle dobiera […]
meski ubior