Przemyślmy swoje nawyki

nasze nawyki

Mamy wiele nawyków, które źle wpływają na nasze zdrowie i urodę. A przecież tak niewiele trzeba, wystarczy, abyśmy robili to samo, ale nie tak samo. Można na przykład sprawić, aby codzienną poranną kawę pitą w pośpiechu zamienić na codzienną poranną gimnastykę w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu. Do takiej porannej kawy pasuje właśnie niewielka dawka sportu.

Umiejętnie dobierzmy ćwiczenia – na początek postawmy na te rozciągające, pobudzające krążenie i poprawiające ogólną kondycję. Nawet 15 minut da więcej korzyści i doskonale przygotuje nasze ciało do czekających je zadań, wzmocni krążenie i odporność, czyli będzie miało spory wpływ na nasze zdrowie. Ponadto znacznie lepiej spali się zbędny tłuszczyk, ponieważ po nocnym wypoczynku organizm czerpie energię ze zgromadzonych wcześniej zapasów.

Bardzo ważne dla zdrowia, a także dla naszej urody jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki snu. Jadąc do szkoły lub pracy zastanówmy się, czy nie warto wyjść 15 minut wcześniej i nie przejść piechotą kilka przystanków, wykorzystując ten czas np. na ćwiczenia oddechowe. To kolejny, okazyjny rodzaj sportu, pozwalający wspomóc nasze zdrowie, a także urodę, ponieważ nic jej tak nie wzmacnia jak spacery na wolny powietrzu.

Postawa w pracy

Tak się składa, że zwykle nie w domu, a w pracy spędzamy większość swojego życia. Tam, nie wiedzieć, kiedy, tracimy zdrowie i urodę. A jest kilka rzeczy, o które możemy zadbać a tym samym wspomóc zdrowie. W pracy, zwłaszcza, kiedy jest typowo siedząca, starajmy się siedzieć aktywnie. Oznacza to: regularne […]
postawa w pracy