Topless

ToplessTopless to określenie oznaczające odzież niezakrywającą piersi u dojrzałych płciowo kobiet. Jest używane jako nazwa kostiumu plażowego składającego się tylko z majtek lub pareo, a także w odniesieniu do lokali, w których damska obsługa pracuje z obnażonymi piersiami (bary topless, myjnie samochodowe topless, salony fryzjerskie topless itp.).

Ponieważ mężczyźni odsłaniają tors zdecydowanie częściej, w stosunku do nich stosuje się wyrażenie „rozebrany do pasa” lub „z obnażonym torsem”.

Na wzór wyrazu „topless” utworzono neologizm „bottomless” (z ang. „bez dołu”) oznaczającą „strój” osoby tak bez górnej, jak i dolnej części kostiumu bikini, czyli całkowicie nagiej. Wytworzyło się także pojęcie bottomless w odniesieniu do zakrytych piersi, bez odzieży poniżej talii.

Ubiór nieosłaniający górnej części ciała jest popularny w społecznościach żyjących w ciepłym i wilgotnym klimacie, w wielu kulturach widok kobiecych piersi nie jest obciążony żadnym stygmatem i nie ciągnie za sobą żadnych podtekstów seksualnych.

Dziś w niektórych kulturach uznawane jest za sygnał seksualny i zachowanie wyzywające (najczęściej z wyjątkiem karmienia piersią).

W krajach zachodnich topless jest jedną z oznak wyzwolenia obyczajowego i nowoczesności. Często stosowane jest przez uczestniczki różnego rodzaju demonstracji, podobnie jak całkowita nagość.

Bielizna erotyczna

Bielizna erotyczna to rodzaj damskiej bielizny osobistej, noszonej głównie w celu podkreślenia swojej seksualności, a także zwiększenia atrakcyjności fizycznej. Noszona bezpośrednio na ciało, nierzadko zakrywa tylko wybrane części ciała, eksponując inne. Najczęściej wykonana z koronki lub półprzeźroczystych tkanin. Poszczególne modele bielizny erotycznej różnią się od siebie poziomem erotyzmu. Nazywana jest […]
Topless