Uczymy się oddychać

uczymy sie oddychac

Niekiedy wydaje nam się, że tylko mocno wysiłkowe uprawianie sportu jest w stanie pozbawić nas zbędnych kilogramów, wzmocnić zdrowie i poprawić urodę. Zapominamy, że w tym wszystkim kluczową rolę gra oddychanie. Procesy oddychania i trawienia są ściśle ze sobą powiązane.

W dostępnej na rynku literaturze znajdziesz opisy kilkunastu systemów oddychania zdrowotnego i wzmacniającego płuca, układ krwionośny. Ale nie każde formy sportu i oddychania przynoszą ten sam efekt dla zdrowia i urody. Różne ćwiczenia oddechowe mają różne zastosowania. W zasadzie można zacząć od ćwiczeń oddechowych, na początek jako jedynej formy sportu.

Jeżeli nigdy nie mieliście do czynienia z głębokim oddychaniem zacznijcie od wykonywania ćwiczeń usprawniających działanie przepony. W tym celu połóż się na twardym podłożu, najlepiej bez podkładania mat czy materacy. Ręce wzdłuż ciała, nogi lekko rozsunięte, wygodnie wyprostowana szyja, ciało rozluźnione. Jedną dłoń połóżcie na brzuchu druga na klatce piersiowej. Weźcie możliwie głęboki wdech, po czym zacznij powoli wciągać powietrze przez noc tak, aby dotarło do samego dna płuc. Jeżeli przepona nie jest całkowicie zesztywniała poczujecie jak brzuch lekko się unosi. Kiedy brzuch przestanie zwiększać swoją objętość dalej rób wdech napełniając środkową część płuc. Tak uczymy się oddychać i wspomagamy spalanie.

Odchudzanie bez chemii

Nadmierne przybieranie na wadze jest zmorą wielu kobiet, ale nie tylko. Problem dotyczy dziś niemal wszystkich, bo otyłość stała się problemem zarówno mężczyzn, kobiet jak i dzieci, ma negatywny wpływ na urodę, a w efekcie długofalowym także na zdrowie ogólne. Jest to więc już nie tylko problem natury estetycznej, ale […]
odchudzanie bez chemi