Ważne oddychanie

wazne oddychanie

Nie sposób rozpatrywać kwestii codziennej porcji sportu w oderwaniu od oddychania. Zasadniczo zatraciliśmy zdolność wykorzystywania umiejętności, jaką jest prawidłowe oddychanie. Oczywiście wciąż oddychamy, ale nieumiejętnie, co najbardziej dotkliwie widać w czasie uprawiania sportu.

Oddychania stało się nawykiem, który traktowany nieświadomie uległ wypaczeniu, a to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Sens prawidłowego oddychania polega na pobieraniu z czystego powietrza energii życiowej i gromadzeniu jej w sobie. Zazwyczaj oddychamy płytko i za szybko, niekiedy dokładając sobie dym z papierosów. Aby wspomóc swoje zdrowie i urodę poprzez właściwe oddychanie, musielibyśmy zmienić nawyki, ponieważ przyczyna tkwi w nas samych. Wystarczy spojrzeć z dystansu na to, co robimy i z pozycji obserwatora ocenić – nam pomaga, a co szkodzi. Idąc dalej, to, co niewygodne czy szkodliwe wymienić na komfortowe i takie, które poprawia samopoczucie.

Każda zmiana na lepsze jest nie tylko źródłem satysfakcji, ale i siły do wprowadzania następnych zmian, zwłaszcza, kiedy widzimy wyraźne efekty w postaci lepszego stanu zdrowia i urody. Pamiętajmy, żeby stopniowo zwiększać dawkę sportu i urozmaicać sobie ćwiczenia. Tylko przez regularne uprawianie sportu możemy zachować lub poprawić swoją sprawność fizyczną, a także wspomóc oddychanie.

Przemyślmy swoje nawyki

Mamy wiele nawyków, które źle wpływają na nasze zdrowie i urodę. A przecież tak niewiele trzeba, wystarczy, abyśmy robili to samo, ale nie tak samo. Można na przykład sprawić, aby codzienną poranną kawę pitą w pośpiechu zamienić na codzienną poranną gimnastykę w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu. Do takiej porannej kawy pasuje […]
nasze nawyki