Wpływ cywilizacji na nasze zdrowie

wplyw cywilizacji

Niektóre schorzenia, pewnego rodzaju negatywne nawyki, dolegliwości, nazywamy często chorobami cywilizacyjnymi. Trochę racji w tym jest, że nasze zdrowie bardzo się zmieniło pod naporem zmian, jakie podyktował nam rozwój cywilizacyjny. Poruszamy się samochodem lub autobusem, używamy windy i najczęściej prowadzimy siedząco-leżący tryb życia.

Nasze nowoczesne otoczenie, pełne zdobyczy cywilizacji, z pewnością ułatwia nam życie, ale jednocześnie ogranicza, bo wyeliminowany ruch i praca mięśni nie zostały zastąpione przez inną formę aktywności. Oczywiście wiele osób stara się dbać o zdrowie uprawiając sport, ale to nadal jest kropla w morzu potrzeb. Natomiast to, czego z pewnością nam nie brakuje, a co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i urodę, to stres i brak równowagi w naszym życiu. Jeśli do tego dołożymy niewłaściwą dietę, używki, niehigieniczny tryb życia, to mamy mało obiecującą perspektywę.

Dlatego warto zastanowić się nad planem naprawczym, który wspomoże nasze zdrowie, pomoże odzyskać wigor i urodę. Na początek konieczne będzie wprowadzenie sportu w nasze życie, aby uaktywnić ciało, polepszyć krążenie i pracę organizmu. Należy pomyśleć na dogodną formą aktywności, takim rodzajem sportu, dzięki któremu osiągniemy te efekty, bez zbytniego zmęczenia i uszczerbku na zdrowiu.

Zgubny bezruch

Przemijający czas odciska piętno na naszym zdrowiu i urodzie, a skutki tego działania są z czasem coraz bardziej widoczne. Jednakże do pewnego stopnia możemy z tym walczyć, ale rozsądnie. W naszej codziennej walce o piękną figurę, zdrowie i urodę, najczęściej koncentrujemy się na diecie, a pomijamy kluczowe aspekty związane z […]
zgubny bezruch