Zbliżają się święta, czas smakołyków

czas smakolykow

Wchodząc do sklepów już widzimy na półkach i ladach zbliżające się święta bożego narodzenia, już niemalże czujemy zapach świątecznych wypieków, wspaniałych pierogów oraz czerwonego barszczu, jeżeli zaś o smakołyki chodzi czujemy zapach cukierków oraz pierników na choince.

Czas świąt bożego narodzenia, to również czas wspaniałości kulinarnych, gdzie z jednej strony każdego roku na naszym stole królują te same tradycyjne potrawy, z drugiej zaś strony każdego roku przyrządzane są inaczej. Po pierwsze każda kucharka ma swoje tajemnice kulinarne i przygotowując świąteczne pierogi przyprawia je na swój tajemniczy sposób, po drugie zaś co roku pojawiają się nowe przepisy na potrawy świąteczne, z których to chętnie korzystamy, aby na stole zagościły same najlepsze dania.

Jednym z miejsc zaś, gdzie możemy znaleźć smakołyki i przepisy kulinarne jest oczywiście Internet, tam wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło: potrawy świąteczne, a już po chwili ukażą nam się zdjęcia największych smakołyków wigilijnego i bożonarodzeniowego stołu. Z pewnością po świętach przyjdzie czas na odchudzanie, jednak na razie miejmy na uwadze jedynie te wspaniałe i przepyszne potrawy świątecznego stołu.

Sałatki, surówki nie tylko od święta

Kto powiedział, że sałatki i surówki przygotowuje się i spożywa od święta? Tego typu potrawy powinny bowiem gościć na naszym stole każdego dnia. Jest to bowiem samo zdrowie, a gotowanie warzyw bądź przyrządzanie ich w wersji surowych surówek, to równie przyjemny zabieg kulinarny jak pieczenie ciasta. To właśnie sałatki i […]
salatki i surowki