Zgubny bezruch

zgubny bezruch

Przemijający czas odciska piętno na naszym zdrowiu i urodzie, a skutki tego działania są z czasem coraz bardziej widoczne. Jednakże do pewnego stopnia możemy z tym walczyć, ale rozsądnie. W naszej codziennej walce o piękną figurę, zdrowie i urodę, najczęściej koncentrujemy się na diecie, a pomijamy kluczowe aspekty związane z codziennym ruchem i oddechem, brak nam koncepcji i chęci na odpowiednią dawkę sportu.

Codzienne fizyczne obciążenie organizmu jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Spójrzmy na to chociażby przez pryzmat krążenia, kolejno krwi, limfy, hormonów, czy energii witalnej. Zastój oznacza koncentrację, bezruch i uniemożliwienie dokonania się przemiany, przewagę jednej energii nad drugą, czyli dysharmonię, a nam chodzi o to, aby uaktywnić swój organizm, ale proporcjonalnie.

Kiedy nasz organizm nie jest zmuszany do sportu, nie jest pobudzany ruchowo, przyzwyczaja się do takiej stagnacji bardzo szybko. To z kolei prowadzi do stopniowego narastania zanieczyszczeń i dalej złego samopoczucia, w efekcie powoduje zmęczenie, bóle głowy, łamanie w kościach, infekcje, alergie, guzy, torbiele, kamienie, nadwagę, negatywnie wpływa na urodę.

Odwrotne skutki

Aby nasz organizm był zdrowy, utrzymany w harmonii, staramy się samodzielnie pobudzić go do odpowiedniej aktywności. Nie jest łatwe, przy natłoku obowiązków i braku czasu na sport. Jeśli jednak już uda nam się zmobilizować do wzięcia się w garść, to często popełniamy kolejny błąd polegający na narzuceniu sobie drakońskiej metody […]
odwrotne skutki