Nasze gusta

Nasze gusta
Nasze gusta

Często kupujemy ubrania zupełnie bez zastanowienia, ponieważ zmienia się moda. Kiedy jednak w naszych szafach jest już za dużo odzieży, zwłaszcza takiej, w której nie chodzimy, zaczynamy zastanawiać się nad jej wykorzystaniem. Jeśli w naszym otoczeniu nie ma takich źle sytuowanych rodzin, można zapytać w domach dziecka, domach pomocy lub organizacjach charytatywnych. Może okazać się, że tego typu pomoc jak niemodne, ale w dobrym stanie ubrania, pomogą jakiejś bezdomnej osobie przetrwać zimę lub wyposażyć dziecko samotnej matce. Kwestia ubrań i wszelkich rzeczy dla dzieci jest tu bardzo istotna, bo dzieci szybko wyrastają a rodzice i rodzina zwykle kupują wszystkiego za dużo.

Od czego zależy gust i jak ubrać się z gustem. Tu można wykazać się inicjatywą w dwóch kierunkach. Można przekazać dalej zbędne przedmioty, ale tez samemu zachować umiar w zakupach i przyjąć część używanych. To takie ekologiczne „podaj dalej”, a przedmiot traktowany jest jako trofeum przechodnie.
W USA od dawna modne są od jakiegoś czasu spotkania towarzyskie, gdzie ludzie przynoszą ubrania, których chcą się pozbyć. Tam następuje rotacja i każdy może wymienić nieodpłatnie garderobę pozbywając się niepotrzebnych rzeczy. Warto taki zwyczaj wprowadzić także na gruncie polskim. Już teraz rozwijają się też portale, gdzie można za darmo wymienić się zbędnymi rzeczami lub po prostu je oddać bardziej potrzebującym.

Dobry gust, czy da się nauczyć wyczucia stylu. Większość kobiet dba o swój wygląd, chce podążać za modą. To powoduje ciągłą pogoń za nowinkami modowymi, szaleństwo zakupów. Problem jednak w tym, że nie każda z pań ma na tyle duże fundusze, że bez stresu może podążać za trendami i błyszczeć ubraniami z najnowszych kolekcji. Oczywiście, kiedy w sklepach pojawiają się nowe kolekcje, od razu wiadomo, co będzie modne w danym sezonie i będzie królowało na ulicach. Jednakże wiele klientek traktuje takie wystawy w sklepach jako możliwość zyskania poglądu i koncepcji na nowy sezon.

Co to znaczy że ktoś ma dobry gust. Szansa na zakupienie ubrań z tych kolekcji pojawia się dopiero później, kiedy nadchodzą posezonowe wyprzedaże. Na takich wyprzedażach mamy szansę kupić ubrania nadal trzymające się ostatnich tendencji, ale w o wiele niższej cenie. Wiele osób notorycznie czeka właśnie na takie okazje. Innym sposobem na tanie uzupełnienie garderoby o modne elementy są sklepy z używaną odzieżą. Zwykle taki sklep kojarzy się z kilogramami kiepskich ubrań. Ale są i takie, które oferują modne ubrania, niekiedy całkiem nowe, ponieważ pochodzą z serii wycofanych ze sprzedaży. W takich sklepach można także często znaleźć część garderoby od znanego projektanta, co szczególnie cieszy klientki.

Moda