Błyszczyk do ust

blyszczyk do ust

Błyszczyk do ust to kosmetyk kolorowy służący do podkreślenia ust i nadania im delikatnego połysku i barwy, używany samodzielnie lub na szminkę, pomadkę.

Występuje w formie półpłynnej substancji nakładanej specjalnym pędzelkiem lub aplikatorem, w formie bardziej stałej, zbliżonej do wazeliny, w tubce aplikowany poprzez dociśnięcie wylotu opakowania do ust oraz w pudełku nakładany palcem.

Błyszczyki mogą być przezroczyste (nakładane często jako dodatkowa warstwa na szminkę) lub kolorowe, również opalizujące. Mogą zawierać drobinki, brokat, bądź być bezdrobinkowe. Istnieją również wersje o różnych smakach, np. owocowych, czy przeznaczeniu np. błyszczyk z dodatkiem imbiru, który powiększa wargi. Oprócz estetycznej spełniają również funkcję ochronną, zapobiegając pękaniu warg, ich wysychaniu.

W zależności od typu w swoim składzie mogą zawierać m.in. takie substancje jak gliceryna, aloes, glikol propylenowy, witaminy (np. witaminę E).

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki to nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane […]
dermokosmetyk