Boa szal

Boa szalBoa to długi, wąski i puszysty szal owijany wokół szyi lub ramion, podobny w kształcie do węża, wykonany z piór lub futerka.

Do produkcji boa używa się piór np. gęsich, indyczych lub strusich. Wykonane z piór strusich jest droższe niż to z piór gęsich czy indyczych. Cena zależy od delikatności piór i grubości boa. Przeciętna długość takiego szala wynosi 1,8 do 2 metrów, a ciężar waha się od 40 do 120 gramów. Boa dostępne jest w różnych kolorach, nie tylko białym i czarnym, także w barwach jaskrawych. Tego rodzaju szal może stanowić dodatek do kostiumu balowego lub scenicznego (np. burleska, pantomima, musical). Modystki używają boa do ozdabiania kapeluszy i innych ozdób głowy. Futrzana odmiana szala jest produkowana np. z futra lisiego.

Walonki

Walonki to ciepłe obuwie do połowy łydki czasem do kolan, przepuszczające wodę, ale dobrze chroniące przed mrozem. Tworzone są z grubego filcu, tzw. wojłoku, formowanego z wielu warstw przy użyciu pary i specjalnego klocka, służącego do nadawania kształtu. Spód jest powlekany gumą. W wersji niegumowej podeszwy mogą być używane jak […]
Boa szal