Konsultant ślubny

konsultant slubnyKonsultant ślubny – doradca ślubny to niezależny doradca wynajmowany przez parę młodą w celu zorganizowania i aranżacji ceremonii ślubnych oraz uroczystości weselnych.

Osoba będąca konsultantem ślubnym zna branżę ślubno-weselną i potrafi zaplanować oraz zorganizować skomplikowaną uroczystość, korzystając przy tym z usług podwykonawców.

Korzystając z usług konsultanta ślubnego para młoda może wskazać tylko kilka elementów do zorganizowania (organizacja częściowa) lub wszystkie elementy, na jakie składa się zorganizowanie ślubu (organizacja pełna). Młodzi mają też prawo oczekiwać, by konsultant był obecny w dniu ślubu i wesela (koordynacja dnia ślubu i wesela), by czuwać nad wszystkimi elementami, na jakie składa się organizacja wesela.

Konsultant prowadzi zwykle własną działalność gospodarczą. Współpracuje z gronem podwykonawców, specjalistów w swoich dziedzinach: catering, oprawa muzyczna, fotografia, dekoracje itp.
Konsultant prowadzi i opiekuje się klientem podczas całego procesu organizacji. W trakcie współpracy poznaje coraz to bardziej szczegółowe oczekiwania klienta oraz stara się im sprostać.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to pierścionek, ofiarowany podczas zaręczyn przez osobę oświadczającą się. Pierścionek zaręczynowy bardzo często ozdobiony jest białym kamieniem szlachetnym (diament), półszlachetnym lub syntetycznym cyrkonią. Noszony zazwyczaj na palcu serdecznym, oznacza zgodę osoby go noszącej na oświadczyny, czyli zapowiada ślub właściciela pierścionka z jego ofiarodawcą. W Polsce noszony na prawej […]